Bitkisel Kişisel Bakım Ürünleri Güvenilir Online Alışveriş Sitesi > Blog > Mutsuz İlişkilerin Nedenleri Nelerdir? Terk Edilmek Kaderimiz Mi?

Mutsuz İlişkilerin Nedenleri Nelerdir? Terk Edilmek Kaderimiz Mi?

mutsuz-birlikteliklerin-nedenleri

Evliliklerde ve birliktelikler kişiler birbirlerini nasıl bulur? Ya da kişiler bu birlikteliklerde karşısındaki kişinin doğru kişi olup olmadığını nasıl anlar? Bu soruların cevabı oldukça karmaşık ve çözümlenmesi zor fakat değişmeyen bir şey var ki o da her ilişki tek ve biriciktir. Her insanın dünyada tek ve biricik olması gibi.

Hepimiz iki ele, iki kola, bir yüze sahibiz fakat kimsenin DNA’sı birbirinin aynı değildir işte birliktelikler ve ilişkilerde böyledir. İnsan çeşidi kadar huy ve karakter varsa yine bu çeşitlilik kadar da farklı ilişki dinamiği söz konusudur. iki karakterin ortak paydada buluşması oldukça zorlu bir mücadeledir ve çaba emek gerektirir.

mutsuzlugun-nedenleri

Kimileri evliliğe inanmazken ve bunu mantıksız bulurken kimileri ömrünün son nefesine kadar aynı kişiyle mutlu bir hayat yaşadığını öne sürüyor. Peki eğer biz uzun süreli birlikteliklere inanıyorsak bunu nasıl başaracağız?

Bizler bir ilişkiye ve birlikteliğe başlamadan önce kendi içimizi keşfetmeli ve kendimize doğru bir yolculuğa çıkmalıyız. Bu yolculukta kendimize sormamız gereken bir kaç soru var. Ben kimim nelerden hoşlanıyorum nasıl bir karakter ve mizaca sahibim, kendimle baş başa kalabiliyor muyum? Mutlu muyum, kendimle dünya ile ailem ile barışık mıyım? Eğer bu sorulara cevap verebiliyorsanız ve cevabınız evetse bir birlikteliğe çıkabilir ve sonucu ne olursa olsun yıkım yada hayal kırıklığı yaşamadan yolunuza devam edebilirsiniz. Ancak bu sorulara cevap bulabildiğiniz takdirde ayaklarınız yere basacak ve güçlü bir karakter sergileyebileceksiniz.

mutsuz-çiflerin-sorunlari

Bu sorularınızda kendinize verdiğiniz cevaplarda yalnızken mutsuz olduğunuzu ve kendinizi dinlemek istemediğiniz sonucu çıkıyorsa bu durumu düzeltmek adına harekete geçmek oldukça önemlidir. Çünkü eğer kendimiz olamıyorsak ve içsel mutluluğumuz bir başkasına bağlıysa, ilişkilerinizde de kendinize öz saygınız olmayacak ve sevilmediğinizi düşünecek aldatılma korkusu yaşayacak, patolojik kıskançlıklara girişecek ve sonucunda da kaçınılmaz sona ulaşacaksınız. Bu gidişat, bu döngü siz değişmeye karar veremediğiniz sürece bu şekilde devam edecektir.

mutlu-birliktelikler

Unutulmamalıdır ki yalnız kalmamak adına çıkılan yolculuğun sonunu kendimiz yazarız. Biriyle birlikteyken de yalnız hissetmek ve zaman zaman tek kalmak normaldir. Yalnızken kötü hissetmenizin faturasını partnerinizden çıkarmak sizi daha büyük çıkmazlara sokar. Bu süreçte değişmek için öncelikli olması gereken karardır. Kararlı olmak arkasından azim ve sabrı getirir. Gerektiğinde hayır diyebilen kendi kişisel haklarınızı özgürlüğünüzü ve yaşam alanınızı savunabilen ve kendine vakit ayırabilen bireyler olmak hem iş hem de aşk hayatınızın düzene girmesine yardımcı olan temel kurallar olabilmektedir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

ilişkide mutsuz hissetmek, mutsuz giden ilişki nasıl düzeltilir, ilişkide mutsuzluk nedenleri, ilişki ne zaman bitirilmeli, ilişkinin bittiğini gösteren 13 işaret onedio, kronik mutsuzluk sendromu, devamlı mutsuz hissetmek, ilişkiyi bitirmek isteyip bitirememek

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.