Evliliklerde Yaşanan Cinsel Sorunlar

evliliklerde-cinsel-sorunlar

Evlilikler süreç boyunca boyunca türlü türlü engellerle karşılaşır. Bunlar farklı farklı nedenlerle olabilir stres, ağır çalışma koşulları, sorumluluk bilincinin azlığı, cinsel isteksizlik gibi. Bu engellerin hepsi tek tek incelenmeli ve çözüme kavuşturulmalı gerekirse bir uzmandan destek alınmalıdır. Bizim burada ele alacağımız konu evliliklerde yaşanan cinsel sorunlar. Maalesef günümüzde yapılan evliliklerin çoğunda cinsel sorunlarla karşılaşılmakta, peki bunun nedenleri neler olabiliyor yada neler yapılabilir bunları birlikte araştıralım.

evliliklerde-cinsel-isteksizlik

Ten Uyumsuzluğu

Yapılan bilimsel çalışmalarda her vücudun kendine has bir yapısı olduğunu ve bu yapının çiftlerde birbiri ile uyumlu olması gerektiği yönünde bulgular saptanmış.Ten uyumu iyi olan çiftler gün içerisinde birbirini özlüyor ve arıyor, tutkulu bir bağlılık söz konusu.Bu tarz evliliklerde sorunlar yaşansa bile evlilik kurtulabiliyor. Fakat ten uyumu olmayan çiftlerde ise tam tersi böyle bir uyumsuzluğun olduğu çiftlerde evliliği kurtarmak da oldukça zor oluyor.

cinsel-sorunlar

Çiflerden Herhangi Birinin Cinsel İsteksizliği

Günümüzde cinsel isteksizlik çok sık karşılaşılan bir problem. İstatistiklere göre her 10 çiftten ikisinde görülebiliyor ve evlililerin başlıca sorunlarından biri haline geliyor. Cinsel isteksizliğin nedenleri oldukça fazla. Sağlıksız beslenme, depresyon, cinsel işlev bozuklukları, libido düşüklüğü gibi onlarca sebep sıralanabilir fakat burada çiftlerin bir uzmana gitmekten ziyade sorunu kişiselleştirip öfke duygusuna kapılması evlilikleri daha çok çıkmaza sokuyor ve aldatmalara kadar varan hazin sonlar gelişiyor.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

evlilikte cinsel sorunlar kadınlar kulübü, evlilikte cinsellik yoksa ne olur, kadınlarda cinsel sorunlar, cinsel problemler soru cevap, evlilikte cinsellik ne sıklıkta olmalı, evlilikte cinsellik kadınlar kulübü, islamda evlilikte cinsellik, cinsel isteksizlik, cinsel takviye edici besinler, royal honey balı, royal honey vip, cinsel sağlık, erkeklerde cinsel isteksizlik, evliliklerde yaşanan sorunlar

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.